Gelin Çantası Pastası

Nefis Lezzet Gelin Çantası Pastası Tarifi

Gelin Çantası Pastası, tarifi biraz uğraştıran fakat yemesi lezzetli tarifler arasında yer alır.Nefis pasta iç ve dış kısmından oluşan bölümleri ile yapılır.

İşte Gelin çanta pasta malzemeleri;

Dışı İçin Malzemeler;
1 tane yumurta
1 su bardak sut
3 yemek kaşık sıvı yağ
Bir kahve fincanı şeker
2 yemek kaşık kakao
Bir çay kaşık kabartma tozu
1 paket vanılya
Bir su bardak un
İçi için gerekli olan malzemeler
50 gram margarin
3 yemek kaşık un- margarine yeteri kadar
Bir su bardağı seker
1 paket vanilya
3 bardak sut Dısı Kısmının Yapılısı

Yumurta sut sıvı yag seker kabartma tozu ve kakao kabak konulup el ile çırpılır.En son un koyarak karıstırmaya devam ediılir.10 dakıka sureyle bekletılir.Teflon tava orta atese konur. Sıvı malzemeler yemek kasık yardımı ıle teker teker dokülür.Üzeri goz goz oluncaya kadar pisirilir.Sadece tek taraf pisirilecek bu noktaya dıkkat edelim.Pisen hamurlar buzdolabı posetine uste gelmeden koyalım. Bunun icin birkac poset harcamamız gerekıyor.Poşetin agzı hava almasın.Bu sekilde 30-35 tane tas hamur hazırlayabıliriz.

 İc Kısmının Yapılısı

Margarın erıtilir. Hem kokusu cıkana kadar kavrulur. Sonra sut eklenır. Topaklanma olursa blender ıle karısım homojen hale getırebilirsiniz. Karıstırarak pisirmeye devam edılir.Kaynamaya başladıgında seker ve vanılya konulur.İki üc dakika karıstırılıp altı kapatılır. Soguyana kadar arada sırada karıstırılır. Üstu kat kat olmaması için sogutulur.
Hamuru alıp içine tatlı kaşıgı yardımıyla krema konulur.canta şeklinde kapatılıp ceviz fındık fıstık Hındistan cevızine bulanır bır yere konulur.En son üstune cikolata sosu erıtilip eklenir.Daha sonra buzdolabında beklenmeye alınır. Dolapta tutunan gelin çantaları soguk bir sekilde servis edilerek tuketilir.Afıyet olsun.Gelin Çantası Pastası” için 8 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!