Tırnak Tedavisinde Tırnak Batmasına Telli Çözüm

Tırnak Tedavisinde Tırnak Batmasına Telli Çözüm

Tırnak batmasına telli çözüm haberleri sağlık alanında  olumlu karşılandı.Yeni uygulama ile kısa sürede tedaviler başladı.

İnsanların karşılaştığı  problemlerinden birisi de tırnak batmasıdır.Yeni geliştirilen tel sayesinde kısa sürede ağrısız tedavi ediliyor.Esentepe Hastahanesi Dermatoloji Bölümü hekimlerinden Özden Sezgin cerrahi müdahaleye gerek kalmadan tırnak batığının giderildiğine dikkat çekti.“Tırnak batığında uygunluk durumuna göre tırnak teli uygulaması yapılır.Uygulamada tırnak teli takılıyor.İşlemde herhangi anesteziye gerek yok.Uygulama yaklaşık 10 dakika sürüyor.Hasta bu uygulama sonunda ayakkabısını rahatlıkla giyebiliyor.Günlük hayatına devam edebiliyor.Tırnak teli uygulaması tedaviye hemen cevap vermesi ve günlük hayatı etkilememesi nedeni ile  fazla tercih ediliyor”dedi.

Tırnak Batmasına Telli Çözüm Her Yaş Grubunda Uygulanabiliyor

Batmanın tırnağın keskin tarafının,tırnağın sonundaki ya da yan kısmındaki deriye gömülmesi ile oluştuğunu ifade eden Sezgin “Bu durum bir süre sonra acı ve iltihaplanmaya neden olur.İltihap ilerleyen evrelerde bölgede ekstra doku veya iltihap sıvısı meydana getirebilir.İltihaplı tırnak batması ise ilerleyen evrelerde zararlı bir hal alabilir.Bu durumda ise cerrahi müdahaleye gerek duyulabilir.İşlem oldukça basittir.Her yaştaki hastaya uygulanabilir.”diye konuştu.


Tırnak Tedavisinde Tırnak Batmasına Telli Çözüm” için 7 yorum

 • 26 Ocak 2019 tarihinde, saat 09:06
  Permalink

  harika bir haber ve gelişme bu çok yakın zamanda yanımızda çalışan bir çalışanımızın küçük kızı böyle bir sorun yaşadı çok üzüldüler bu yöntem tedavisinde kullanılmadı sanırım keşke daha önce duymuş bilmiş olsaydım onlara da iletirdim…ama iyileşti zaten çok şükür…sevgiler…

  Yanıtla
 • 24 Şubat 2019 tarihinde, saat 12:06
  Permalink

  Zamanın da mesleğim gereğince dağ bayır yol alırken bu batma sorunundan dolayı ne acılar çektik. Genel cerrahi bölümüne giderek ufak bir operasyonla bu dertten kurutulabilir. Eğer çekinirseniz doktordan bu yöntemler de gayet yararlı.

  Yanıtla
  • 7 Mart 2019 tarihinde, saat 20:24
   Permalink

   Değerli Anneciğim,bizler sizleri örnek alarak yolumuza devam ediyoruz.
   Günlerim sizin lezzetli tariflerinizi okuyarak geçiyor.
   Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Yanıtla
 • 20 Nisan 2019 tarihinde, saat 12:16
  Permalink

  Bu tedavi yöntemi yeni çıkmış demek ki oğlum bebekken tırnak batması sorubumuz vardı. Doktor bir siğil kalemi verdi onunla geçirdik. Telli yöntem de bundan sonra aklımda olsun. Umarım kimse yaşamaz. Teşekkğrler bilgilendirme için 🤗

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!