Afrodizyak Etkisi Gösteren 5 Doğal Ürün

Afrodizyak Etkisi Gösteren 5 Doğal Ürün

Afrodizyak etkisi gösteren ürünler Çin’de ve Mısırda tedavi amaçlı kullanılmış.Bu alanda tıbbi ilerlemelere katkı sağlamıştır.

İşte uzun deneyimlerden sonra etkileri belirgin gözlenmiş 5 doğal afrodizyak kaynakları;


afrodizyak etkili
afrodizyak etkili

Asırladır cinsel performansı arttırdığı söylenen bu doğal ürünlerin yan etkileri henüz kanıtlanmamış olsa da geçmişten günümüz bu alanda en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.Bu bitkiler Mısırda tedavi amaçlı kullanılırken Çin de ise tıp alanında ilaç olarak hala kullanılmaktadır.

Doğal Ürünlerden Afrodizyak Görevi Gören 5 Bitki

Ginseng Kökü


ginseng kökleri
ginseng kökü

Asya kökenli olan bu şifalı bitki Çin tıp dünyasında ilaç olarak hala kullanılmaktadır.Bir çok türü olan ginseng kökünün en etkili olanı kırmızı köklü çeşitidir.Çin tıbbında özellikle testeronn hormonunu harekete geçtiği ispatlanmıştır.Aynı zamanda östrojen hormonu üzerinde de etkilidir.Bugün modern tıpta da yerini almaya başlamıştır.Özellikle cinsel performan arttırmak için yapılan ilaçlar içinde ginseng kökü vardır.

Doğal Ürünlerden Afrodizyak Görevi Gören 5 Bitki

Maca

Maca kökleri
Maca köküPeru Dağlarında yetişen performans arttırıcı bitkidir.Doğal afrodizyak etkili olan ürünler arasında yer alır.Peru tıbbında hala libido arttırıcı ilaçların içinde kullanılmaktadır.Anitideperesan ilaçlar içindede maca kökü bulunmaktadır.

Doğal Ürünlerden Afrodizyak Görevi Gören 5 Bitki

safran kırmızı
safran

Safran etkisi en uzun süren afrodizyak kaynağı olarak litaratüre geçmiştir.Asırlardır cinsel bozuklukların tedavisinde kullanılmıştır.Osmanlı İmparatorluğunda İktidarsız Padişahların cinsel problemlerini gidermek için safran suyu ilaç olarak kullanılmıştır.Dünyada hala Mısırda kullanılmaktadır.

Doğal Ürünlerden Afrodizyak Görevi Gören 5 Bitki

Zambia YohimbesiZambia ülkesinde yetişen uzun ömürlü ağacın kabuğundan elde edilmektedir.Cinsel fonksiyonları düzelttiği  doğal tıpçılar tarafından ispat edilmiştir.Kahve gibi içildiğinden yorgunluğa iyi gelmektedir

Afrodizyak Etkisi Gösteren 5 Doğal Ürün” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!