Zayıflayacağım Diye Sağlığınızdan Olmayın

6
126

Zayıflayacağım Diye Sağlığınızdan Olmayın

Günümüz yaşantısının en büyük iki sorunu stres ve hatalı beslenme ile ortaya çıkan fazla kilolardır.Bu problemler ise hastalıklara zemin hazırlamaktadır.Fazla kilolar genetiğe bağlı,hareketsizlik veya hatalı beslenme alışkanlıklarından meydana gelmektedir.
Zayıflama konusunda en uygunu deneyimli hekime, his yeni veya tıbbi merkeze gidip kontrol altında zayıflamaktır.Sağlık Bakanlığı verilerine göre gittikçe şişmanlayan bir toplum olmaya başladık.Sağlık alanında ilerlemiş tıp teknolojisine rağmen birçok hastalığın artışı ile karşı karşıyayız.
Günümüzde en çok karşılaşılan kalp rahatsızlıkları, damar rahatsızlıkları, kanser ve Şekere bağlı yüksek tansiyon bilinçli kilo verme ile önlenebilir veya hastalık geciktirilebilir.
Üzülerek söylemeliyim ki zayıflama konusu en çok istismar edilen konular arasında yer alıyor.Televizyonlardan ve internet üzerinden satılan zayıflama ilaçları bitkisel takviyeler sağlığımızı ciddi şekilde tehdit ediyor.

Ülkemizde zayıflamak denilince ağırlık kaybetmek akla geliyor.Halbuki bilinçli zayıflamak ve ağırlık kaybetmek arasında ciddi farklar vardır.Bu yüzden aşırı kiloları hastalığa dönüştürmeden dengeli kilo vermek en akıllıca iştir.
Çok hızlı verilen kilolar şok diyet programları tıbbi açıdan sakıncalıdır.Bu programlar uzman kişilerce takip edilerek uygulanmalıdır.Rastgele hazırlanmış zayıflama programları ve diyet programları kişinin dengesini bozarak sağlığını olumsuz etkileyebilir.
Diyet konusuna gelince diyet sağlıklı zayıflamanın sadece bir bölümüdür.Sağlıklı zayıflama ise diyetin yanında düzenli egzersiz ve bilinçli beslenmeyi de kapsar. Diyet o kadar özel alandır ki hiçbir genel diye herkese tam olarak uygun değildir.Diyet yaşa cinsiyete tıbbi bulgulara beden tiplerine Hatta mevsime göre de değişebilir.Diyet konusunda mutlaka uzman bir hekime danışılmalıdır.

 

Tıbbi ilaçlar zayıflatır mı ?
 Tıbbi ilaçlar ile zayıflamak sağlık açısından ciddi zararlar oluşturabilir.Tıbbi ilaçların kullanma kararı ve kontrolü doktor gözetiminde olmalıdır.Kulaktan dolma ilaçlar kullanmak yerine mutlaka konu alanında uzman hekime gitmek daha akıllıca bir iştir.
Ve son söz, zayıflamak ciddi planlamayı ve belirli aralıklarla doktor kontrolü gerektiren süreçtir.Zayıflayacak kişi ise zayıflamaya kendi iradesi ile katılmalıdır.

6 YORUMLAR

    • Zayıflama konusu,ülkemizde en çok istismar edilen konular arasında.Televizyonlardan sürekli sağlığı bozulan veya vefat edenlerin haberlerini duyuyoruz ve üzülüyoruz.Bu konuda duyarlı olmak için bu yazıyı hazırladım.Yararlı olmak en büyük dileğimdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here