Zayıflayacağım Diye Sağlığınızdan Olmayın

Zayıflayacağım Diye Sağlığınızdan Olmayın

Günümüz yaşantısının en büyük iki sorunu stres ve hatalı beslenme ile ortaya çıkan fazla kilolardır.Dikkat edin sağlığınızdan olmayın!!

Fazla kilolar genetiğe bağlı,hareketsizlik veya hatalı beslenme alışkanlıklarından meydana gelmektedir.Zayıflama konusunda en uygunu deneyimli hekime, his yeni veya tıbbi merkeze gidip kontrol altında zayıflamaktır.Sağlık Bakanlığı verilerine göre gittikçe şişmanlayan bir toplum olmaya başladık.Sağlık alanında ilerlemiş tıp teknolojisine rağmen birçok hastalığın artışı ile karşı karşıyayız.
Günümüzde en çok karşılaşılan kalp rahatsızlıkları, damar rahatsızlıkları, kanser ve Şekere bağlı yüksek tansiyon bilinçli kilo verme ile önlenebilir veya hastalık geciktirilebilir.
Üzülerek söylemeliyim ki zayıflama konusu en çok istismar edilen konular arasında yer alıyor.Televizyonlardan ve internet üzerinden satılan zayıflama ilaçları bitkisel takviyeler sağlığımızı ciddi şekilde tehdit ediyor.

Ülkemizde zayıflamak denilince ağırlık kaybetmek akla geliyor.Halbuki bilinçli zayıflamak ve ağırlık kaybetmek arasında ciddi farklar vardır.Bu yüzden aşırı kiloları hastalığa dönüştürmeden dengeli kilo vermek en akıllıca iştir.Çok hızlı verilen kilolar şok diyet programları tıbbi açıdan sakıncalıdır.Bu programlar uzman kişilerce takip edilerek uygulanmalıdır.Rastgele hazırlanmış zayıflama programları ve diyet programları kişinin dengesini bozarak sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Diyet konusuna gelince diyet sağlıklı zayıflamanın sadece bir bölümüdür.Sağlıklı zayıflama ise diyetin yanında düzenli egzersiz ve bilinçli beslenmeyi de kapsar. Diyet o kadar özel alandır ki hiçbir genel diye herkese tam olarak uygun değildir.Diyet yaşa cinsiyete tıbbi bulgulara beden tiplerine Hatta mevsime göre de değişebilir.Diyet konusunda mutlaka uzman bir hekime danışılmalıdır.

Tıbbi ilaçlar zayıflatır mı ?

Tıbbi ilaçlar ile zayıflamak sağlık açısından ciddi zararlar oluşturabilir.Tıbbi ilaçların kullanma kararı ve kontrolü doktor gözetiminde olmalıdır.Kulaktan dolma ilaçlar kullanmak yerine mutlaka konu alanında uzman hekime gitmek daha akıllıca bir iştir.
Ve son söz, zayıflamak ciddi planlamayı ve belirli aralıklarla doktor kontrolü gerektiren süreçtir.Zayıflayacak kişi ise zayıflamaya kendi iradesi ile katılmalıdır.


Zayıflayacağım Diye Sağlığınızdan Olmayın” için 11 yorum

 • 4 Aralık 2018 tarihinde, saat 13:46
  Permalink

  Zayıflamaya karar vermek çok önemli gerçekten. Özellikle böyle faydalı makaleler sayesinde bilgi sahibi olmak çok önemli.

  Yanıtla
  • 4 Aralık 2018 tarihinde, saat 22:53
   Permalink

   Zayıflama konusu,ülkemizde en çok istismar edilen konular arasında.Televizyonlardan sürekli sağlığı bozulan veya vefat edenlerin haberlerini duyuyoruz ve üzülüyoruz.Bu konuda duyarlı olmak için bu yazıyı hazırladım.Yararlı olmak en büyük dileğimdir.

   Yanıtla
 • 5 Aralık 2018 tarihinde, saat 15:52
  Permalink

  Bilinçli zayıflamak çok önemli ve bu konuda doktor tavsiyesi düşüncenize aynen katılıyorum..

  Yanıtla
 • 3 Ocak 2019 tarihinde, saat 12:28
  Permalink

  Kesinlikle bilinçli zayıflamak konusunda halkımız hiç bilinçli değil. Zayıflama ilaçlarından medet umanlar, saçma sapan diyet listeleriyle mucize bekleyenler. Oysa ki, ideal kiloya ulaştıktan sonra dengeli beslenmeye dikkat edilse sıkıntı kalmayacak.

  Yanıtla
 • 21 Ocak 2019 tarihinde, saat 13:05
  Permalink

  Ben bunu kiraz sapı hapında yaşadım. Kabus gibiydi. Bilinçli olmasam, takip ediyor olmasam ciddi sorunlar yaşayacaktım. Zaten hemen blogumda yazıp ulaşabildiğim kadar insana ulaşmaya çalıştım.

  Yanıtla
 • 19 Şubat 2019 tarihinde, saat 22:47
  Permalink

  Kontrollü zayıflamak çok önemli. Öyle sağdan soldan duyulan diyet listeleriyle ve ilaçlarla zayıflama olmaz. Her liste herkesin bünyesine uygun değildir. Dikkatli olmak gerek bu konularda. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

  Yanıtla
 • 3 Mart 2019 tarihinde, saat 22:32
  Permalink

  zayıflamak kilo problemleri olan kişiler için gerçekten büyük sorun. o kadar çok diyet çeşidi var ki ,,,
  bu diyetleri diyetisyen kontrolünde yapmakta fayda var. bilgilendirme için teşekkürler

  Yanıtla
 • 5 Nisan 2019 tarihinde, saat 11:14
  Permalink

  Gerçekten de zayıflama konusunu sadece kilo kaybetme olarak değerlendiren insan sayısı çok fazla. Çok teşekkürler. Sibel Hanım. Böyle pratik ve insanlara faydalı bilgiler hazırladığınız için.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!