Yerli Palamut Kızartma Tarifi

Yerli Palamut Kızartma Tarifi

Yerli palamut kızartma  tam zamanı.Lezzeti ithal palamut kadar lezzetli olmasa da mevsiminde tüketmek gerekiyor.Omega kaynağı sağlığımıza fayda veriyor.

İthal palamutlar Norveç’ten geliyor.Norveç deniz suları açık deniz olduğu için oksijen oranı bizim kapalı denizlerimize göre daha fazla.Birde Norveç’te bilinçli balık avcılığı yapılıyor.En azından balıkçılar balık av yasaklarına uyuyorlar.

İnşallah bizim ülkemizde de bu duyarlılıklar gelişir.Biz de lezzetli balıklar yeriz.Tabi burada bizlere de görev düşüyor denizlerimizi kirletmeden korumalıyız.Palmut fiyatları şehirlerimize göre farklılık gösterebiliyor.Ortalama 15 TL civarında…Palamut balığının yararları

Özellikle A vitamini bakımından zengin bir balık.İçeriğinde folik asit,potasyum ve fosfor var.Omega 3 yağ asidi  var.Omega 3 ise gelişim çağındaki çocukların beyin gelişiminde fayda veriyor.Hazır balık yağı almaktansa doğal palamut yemeleri daha iyi..Yağda balık kızartırken kızartma sıvı yağına dikkat edelim.Palamut yağlı bir balık aşırı yağ ile omega 3 ü de almış oluruz,bu yüzden az yağda kızartalım.Kızartma sonunda bol yeşillik ile servis edelim.Afiyet olsun.


Yerli Palamut Kızartma Tarifi” için 2 yorum

  • 19 Ekim 2018 tarihinde, saat 07:30
    Permalink

    Geçen hafta palamut alacakken eşim uskumru deneyelim dedi. O da pek yağsız bir balıkmış. Fırında yaptı belki tavada daha farklı olabilirdi.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!