Süt ile varis tedavisi nasıl yapılır?

Süt ile varis tedavisi nasıl yapılır?

Varis Tıp dilinde tromboz damarların hasar görerek tıkanması anlamına gelmektedir. Varis rahatsızlığı kadınlarda erkeklere göre daha çok görülmektedir.Varis, en çok ayak bileğinin çevresindeki damarlarda oluşmaktadır.
İlerleyen varis rahatsızlıkları ağrılı ve acılı bir süreç ile devam etmektedir.Varis rahatsızlıkları genellikle ayakta çok uzun süre durma, kilolu kişilerde kilonun ayaklara yaptığı basınçtan veya ayakların fazla zorlanmasında kaynaklanabilir.

Hamilelik döneminde varislerin görülme sebebi ise vücudun bebekten kaynaklı olarak aldığı kilonun ayaklara yaptığı basınçtan kaynaklıdır.Hamilelik varisleri genellikle geçicidir.
Süt ile varislerden kurtulmak mümkündür.Bir su bardağı süt içerisine yarım kalıp asit ve baz içermeyen bir sabunu ekleyerek bir süre bekletin.Veya kalıp sabunu rendeleyerek süt içerisinde eritin.Elde ettiğiniz sabunlu sütü karışımı varisli bölgelere pamuk yardımı ile aşağıdan yukarıya doğru sürerek uygulayın.
Sabunlu varis kürü haftada 3 kez sabit aralıklar ile uygulanır.Kür uygulanmasına varisler iyileşene kadar devam ettir.Sütlü sabunlu varis tedavisinde elde edilen krem kan dolaşımını hızlandırdığı için damarları temizlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!