Geceleri uykusuzluk problemine doğal uyku ilacı

Geceleri uykusuzluk problemine doğal uyku ilacı
Sık sık uykunuzdan uyanıp uykusuzluk problemi yaşıyor olabilirsiniz.Sabahları yorgun bir şekilde yataktan kalkıp güne huzursuz başlıyor olabilirsiniz.Peki gece uykusuzluğun doğal ilacı var mıdır? Uykusuzluğu gidermek için neler yapılmalıdır?
Uykusuzluk bir sağlık problemidir.Uykusuzluk uyku düzensizliğinden, çok çalışmaktan veya psikolojik problemlerden kaynaklanmaktadır.Uykusuzluk çekenler çoğunlukla uyku ilaçları kullanmaktadır.Oysa bu ilaçlar kalp atışlarını düzensizleştirek kalp rahatsızlıklarına neden olabilmektedir.Çocuklarda uyku ilaçları kullanımı dikkat sorunu ve kabızlık sorunlarını beraberinde getirmektedir.Yetişkinlerde kullanılan uyku ilaçları baş dönmesi veya kabızlık gibi birçok rahatsızlığa neden olmaktadır.Ayrıca uyku ilaçları bağımlılık yapabilen ilaçlardır. Peki uyku ilacı kullanmadan uykusuzluğu nasıl yenebiliriz?
Rahat bir uyku çekmenizi sağlayacak etkili doğal uyku ilacı;
Hormonsuz doğal süt ile bir tatlı kaşık bal karıştırarak iyice süt içerisinde ezin.İçine bir damla vanilya özü ekleyin.Karıştırmaya devam edin.Bu karışımda süt çok ısıtılmalıdır.Isınan süt içerisinde bal bozulabilir. Sütün ılık duruma getirilmesi önerilir. Karışımı yatmadan önce bir su bardağı kadar için.

  • Uyku için sürekli aynı saatte yatın.Uyanış ve kalkış sürenize standart getirin.
  • Uyku ortamını düzenleyin.(ışıksız,gürültüsüz)
  • Psikolojik sorunlarınızı akılcı yollar ile çözün.Rahatlayın.
  • Açık  ve temiz havaya çıkın.Kendinize zaman ayırın.
  • Düzenli spor yapın.Spor vücudunuzu zinde tutar.Uykuya yardımcı olun.
  • Dış alın.Zaman bulursanız kaplıcaya gidin.Sıcak su iyi gelir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir