Saç Dökülmelerine Bitkisel Çözüm

0
264

Saç Dökülmelerine Bitkisel Çözüm

Yaşlılık,yanlış beslenme veya kalıtsal sebeplerden dolayı saçlar dökülebilir.Saç dökülmelerine bitkisel yollarla engelleyebilirsiniz. Saç dökülmelerinin en önemli ilacı Hint yağdır.Hint yağı saç dökülmeleri yanında diğer sağlık problemlerine de fayda vermektedir.
Geçmişten günümüze geleneksel olarak Hint yağı güzellik ürünü olarak kullanılmıştır. Günümüzde tıppın ilerlemesi ile saç dökülmelerine karşı değişik kimyasal ilaçlar üretilmiştir. Ne yazık ki bu kimyasal ilaçlar saç dökülmelerini tedavi etme yanında çeşitli rahatsızlığında gelişmesine neden olmuştur.Özellikle kimyasallar deri ve cilt kanserlerine kadar hastalıklar ortaya çıkarmıştır.
Geleneksel Hint yağı ise antibakteriyel özelliği ile cilt ve saçlar için yan etkisiz olumlu sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.Hint yağı E vitamini,Omega 3,Omega 9 ve yağ asitleri bakımından zengindir Adı geçen vitaminler ise cilt ve saçlar için çok faydalıdır.
Hint yağı sivilce tedavisi cilt hastalıkları saç dökülmeleri ve deri döküntülerinde geçmişten günümüze ilaç olarak kullanılmıştır.Hint yağı saçlı deriye uygulanmış ve saç dökülmeleri sona ermiştir.Özellikle kafa derisi enfeksiyonlarını yok ederek kıl kökü gibi iltihaplanmaları ortadan kaldırmıştır.Deri içindeki risoneleik asit dolaşımını kafa derisinde hızlandırarak saç büyümesine yardımcı olmuştur.Deri içindeki asit PH dengesini seviyede tutarak saç kimyasallarında meydana gelebilecek olumsuz etkileri nötr hale getirmiştir.
Hindistan yağı kalın kıvamlı bir yapıya sahiptir.Hindistan cevizi yağı uygulama sırasında hafif inceltildikten sonra sorunlu alanlara mesaj olarak uygulanmıştır.Hindistan cevizi yağı saçlar yıkanmadan önce uygulanmış daha sonra temiz ılık su ile yıkanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here