Tartar Temizlemenin En İyi Yolları

Dişçiye Gitmeden Tartar Temizlemenin En İyi Yolları

Dişlerin sağlıklı ve beyaz görünmesi önemlidir.Çoğunlukla dişlerimizi fırçalamamıza rağmen dişlerimizmizde tartar oluşur.Peki dişteki tartar oluşumu nasıl engellenir?Dişte tartar neden olur?Dişçiye gitmeden tartarları temizlemenin etkili yollarını sizler için araştırdık.

tartar temizleme
tartar temizleme

Doğru Diş Fırçalama Tekniği

Diş fırçalama tekniği konusuna gereken özen gösterilmelidir.Yanlış fırçalama teknikleri tartarın dişten atılmasını sağlamaz.Aynı zamanda diş etlerinin kanamasına da yol açabilir. Tartarları yok etmek için bikarbonat en iyi etkili yöntemler arasındadır.Bir fiske tuz yarım kaşık bir karbonatı karıştırarak dişinize sürün.Dişinizin tartarlardan çok kısa bir zamanda temizlendiğini göreceksiniz.

doğru diş fırçalama yöntemi
doğru diş fırçalama yöntemi

Elma Sirkesi

Bir diğer yöntemde ise diş fırçanızı elma sirkesine batırın. Elma sirkesi ile dişlerinizi fırçalayın.Fırçalama sonunda dişlerinizi bol su ile durulayın.

diş elma sirkesi
diş elma sirkesi

Etkili Karışım

Ay çiçek tohumu diş temizleme de etkili doğal bir bitkidir. 5 yemek kaşığı ayçiçek tohumu ile 5 yemek kaşığı Ihlamur çiçeğini Bir litre suyun içinde karıştırın. Suyu 30 dakika kadar kısık ateşte kaynatın.Yemeklerden sonra dişlerinizi bu su ile temizleyin.

diş temizleme kürü
diş temizleme kürü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!