Karadut ve Faydaları

Karadut ve Faydaları

Mucizevi meyveler arasında yer alan karadut,faydaları ile dilden dile konuşulmaktadır. Siyah dut hakkında yapılan araştırmalar şifa kaynağı olduğunu göstermektedir.Kara dutun yararları hakkında yapılan araştırmalarda halsizliğe iyi geldiği, yorgunluğu giderdiği, antibiyotik etkisi ile boğazda oluşan enfeksiyonları yok ettiği saptanmıştır.Bunların yanında kanın temizlediği ve özellikle annemi rahatsızlıklarının tedavi ettiğinden sezonunda bolca tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
Siyah dut güçlü antioksidan oluşu ile serbest radikalleri etkisiz bırakarak bağışıklık sistemini onarıyor.Vücudu dinç duruma getiriyor.Yapısında bulunan flandovit maddesi ile kalbi korumaktadır.Kara dut yaşlanmayı da ertelemektedir.Zinde bir vücut için döneminde ve hormonsuz her gün bir avuç siyahdut tüketilmesi önerilmektedir.
Kara dut kolay bir şekilde kana karışır.Kanla ilgili tüm hastalıklara iyi gelir.Özellikle hepatit hastalıkların oluşmasını engeller.Kan basıncını kontrol altında tutarak kandaki basıncı düşürür.Sindirim problemleri çekenlere,diş çürümesi olanlara ve mide rahatsızlıkları çekenlere  kara dut tüketmesi önerilmektedir.
Döneminde mali açıdan ucuz olan siyah dut hem ekonomik hem de sağlık açısından faydalı bir meyvedir.Cilt rahatsızlıklarına iyi gelir. Güzel bir yüz için Karadut tüketilmesi önerilmektedir.
Karadutun farklı cinsi ise mor duttur.Mor dut da Karadut gibi aynı faydalara sahiptir. Faydaları saymakla bitmeyen karadutu mevsiminde mutlaka tüketin.

*Beyaz dutun faydaları için tıklayınız.

*Kalp dostu kirazın faydaları için tıklayınız.

*Şifa deposu yenidünya meyvesinin faydaları için tıklayınız.

*Çileğin faydaları için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!