Vitamin Eksikliğinizi Yüzünüzden Anlayacağınız İşaretler

Vitamin Eksikliğinizi Yüzünüzden Anlayacağınız İşaretler

Vitamin eksikliği bahar aylarının başlaması ile  ortaya çıkan sağlık sorunudur.Baharın başlaması ile kendinizi yorgun ve halsiz hissedersiniz.Vitamin eksikliğinden kaynaklanan bu problem zayıf ve güçsüz hissetmemize neden olur.

Solgun Cilt:Yüzdeki solgun cilt  B12 vitamini eksikliğinin habercisidir.B12 vitamini düzeyini arttırmak için beslenme alışkanlıklarınızı gözden  geçirmelisiniz.Et ve deniz ürünleri tüketerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Kuru Saç:Kepek miktarı artmış,kırılgan ve dökülen saçlar B7 vitamini eksikliğinden kaynaklanır.B7 vitamini seviyesi düşüklüğü ise biyotin eksikliğinden kaynaklanmaktadır.Balık,sebze ve mantar tüketerek  sorunları en aza indirebilirsiniz.

Şiş Gözler:Gözünüzde ve göze çevrenizde belirgin şişlikler varsa sebebi iyot eksikliğidir.Bu durumda sofra tuzunuzu iyot bakımından zengin iyotlu tuz kullanarak değiştirmelisiniz.Istakoz ve karides tüketerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Cansız ve Renksiz Dudaklar:Solgun dudaklar demir eksikliğinden kaynaklanır.Demir eksikliğinin giderilmesi için kırmızı et tüketebilirsiniz.Ayrıca Kalsiyum bakımından zengin beslenmelisiniz.

Diş Etleri Kanaması:Her diş fırçalamada diş etlerinin kanaması C vitamini yönünden eksik beslendiğinizi göstermektedir.Kırmızı biber,kırmızı pul biber ve narenciye tüketerek sorunu aşabilirsiniz.

Sebepsiz Baş Ağrısı:Nedensiz bağ ağrısı uyku düzeni bozukluğundan kaynaklanır.Uyuduğunu hissedip uyuyamamak ,uykuya dalamamak sebepsiz baş ağrısına neden olur.Yoğun iş temposundan zaman ayırarak mutlaka uyuyunuz.

*Bel ağrılarına bitkisel çözümler için tıklayınız.

*Şeker hastalığına ve diyabet rahatsızlığına bitkisel çözümler için tıklayınız.

*Eklem ağrılarına bitkisel çözümler için tıklayınız.

*Nefes darlığına bitkisel çözüm önerileri için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!