Hamilelik Lekelerine Muhteşem Çözüm

Hamilelik Lekelerine Muhteşem Çözüm

Hamilelik lekesi,tıp dilinde melasma olarak adlandırılır.Bu lekeler en çok kadınlarda yüz bölgesinde oluşmaktadır.Yüz üzerinde en çok yanak  ve çevresinde,alın ve çevresinde.üst dudakta görülmektedir.Yüz dışında ise boyunda,göğüsün orta kısımlarında ve ön kol çevresinde görülmektedir.

Hamilelik Lekelerinin Sebepleri Nelerdir?

Ana nedenler arasında kadınlık hormonu,östrojen, hamilelik döneminde kullanılan progestan ilacı ve güneştir.Hamilelik döneminde kadınlık hormonu en yüksek seviyeye ulaşır.Bu dönemde evde kapalı kalmaktan derinin güneş görmemesinden kaynaklı olarak deride koyulaşma oluşmaktadır.Uzmanlar gün ışığının pigmentasyonu arttırdığından güneşe çok çıkılmaması gerektiğini söylemektedirler.Koyulaşan cilt güneş ışınlarına maruz kalınca kalıcı leke oluşturmaktadır.

Halk arasında hamilelik maskesi olarak adlandırılan melasma yalnızca hamilelerde görülen sorun değilidir.Özellikle doğum kontrol hapı kullananlarda,güneş ışınlarını emen kozmetik ürünleri kullananlarda ve pigment eksiği olan hastalarda cilt lekeleri oluşabilir.

Peki Lekelere Karşı Ne Yapmalıyım?

Öncelikle hamilelik döneminde kullanılan progestan adlı ilacın cildinize yan etkisi olup olmadığını araştırın.Doktorunuzdan cilt lekeleriniz için uygun ilaç vermesini isteyin.Doğal cilt maskeleri(ilaçsız) yaparak cilt lekelerinden kurtulun.

Cilt Lekeleri için Maydanoz Suyu Maskesi 

İki  bağ maydanozu robot yardımı ile ezerek suyunu çıkarın.İçine bir bütün limonun suyunu sıkın.Bu suyu cilt lekesi olan yüzeye sürün.On beş yirmi dakika aralığında bekleyin.Süre sonunda yüzünüzü ılık su ile durulayın.

*Doktor tavsiyesi olmadan Hamilelik döneminde  oral(ağızdan) ilaç KESİNLİKLE KULLANMAYINIZ.

*Hamilelikte bulantının 8 nedeni için tıklayınız.

*Hamile kalmak için uygulanmış bitkisel kürler için tıklayınız.

*Selülitten kurtulma yolları ve bitkisel kürleri için tıklayınız.

*Saç dökülmeleri ve saç bakımı  bitkisel kürler için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!