Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Asya Kıtasında yaşayan kadınların 50 yaşındayken 30 yaşında gibi görünmelerini hiç merak ettiniz mi?Pürüzsüz yüz,selülitsiz bacaklar,ağarıp dökülmemiş saçlar ve daha fazlası..Hepsinin bir sırrı var.Peki nedir Koreli kadınları bu kadar güzel yapan sır?

  • Asya kökenli bitki olan soya sütü Asya’da kozmetikte her alanda kullanılıyor.En etkin yüz güzelleştiriciler arasında yer alan soya sütünü parçalanmış gazlı beze sürerek yüzünüze bastırıp bekletin.(20 dk).Sonra bol su ile yıkayın.Soya sütü uygulaması haftada bir kez uygulanmalıdır.
  • Sıcak havlu masajı ile yüzünüzü yumuşatıp özellikle siyah noktaların yok edilmesini sağlayabilirsiniz.Sıcak havluyu yüzünüzde 15 dk bekletin.Daha sonra bitkisel yağlar ile yüzünüzü nemlendirin.
  • Cilt masajı yüzü güzelleştirir.Yüzdeki kan hareketliliğini hızlandırarak yüzünüzün güzelleşmesini sağlayın.Bu durum tüm vücut içinde geçerlidir.Asya’da Çin masajı,tay masajı gibi masaj salonlarının ve saunaların çokluğu bu durumu kanıtlar niteliktedir.
  • Duş sonrası yüzünüzü 10 dakika süre ile nemlendirin.
  • Beslenmenize dikkat edin.Her çeşit yiyecekten yeterli miktarda tüketerek dengeli beslenin.
  • Egzersiz yapın.(Yapılan araştırmalara göre bisiklet kullanımının en çok olduğu ülkeler arasında Kore-Çin-Japonya gelmektedir.İşinize bisiklet ile gidin.Fazla kilolarınızdan kurtulun.
  • Şifalı ve bitkisel her türlü otu için.(Dünyanın en uzun yaşayan insanları Çin’den çıkmaktadır.Şifalı ot tüketimi ve şifalı çay çeşitliliğinin en fazla olduğu ülkelerin de Asya ülkeleri olması manidardır.)

 

1 thought on “Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir