Etkili Makyaj Nasıl Yapılır?

Etkili Makyaj Nasıl Yapılır?

Gidilen ortamlarda fark edilmek,güzel görünüp iz bırakmak isteyebilirsiniz.Bu iddianız makyaj ile kendini göstermeli makyajınız da ortamdakilerden  farklı olmalıdır.Peki etkili makyaj yapmanın yolları nedir?Etkili makyaj yapmak için nelere dikkat edilmelidir?

  1. Öncelikle temiz bir cilde sahip olmalısınız.Makyajınız ne kadar etkili olursa olsun cildiniz temiz değilse makyajın önemi kalmayacaktır.Cildinizi etkili temizleyeciler ile temizleyerek makyaja başlamalısınız.
  2. Pürüzsüz bir cilt için fondöten önemli rol oynar.Fondöten ile açık bölgeleri kapatabilirsiniz.Etkili fondöten seçimi için ten renginizden yarım ton kapalı fondöten sürmelisiniz.
  3. Eyeliner kullanmalısınız.Neon tonda far kullanıp eyeliner ile göz makyajı yapmalısınız.
  4. İlk bakışta ortamdakiler gözlere odaklanacağından kirpikleriniz kendisini göstermelidir.Bol rimel kullanarak kirpiklerinizin canlılığını göstermelisiniz.Rimel sürme işlemini dipten yukarıya doğru kullanmalısınız.Canlı bakışların ortalığı kasıp kavuracağını unutmayınız.Rimelin akışkan olmayan kaliteli rimel olduğundan emin olunuz.
  5. Allık sürerek yüzünüz ortaya çıkarınız.Allık cilde renk verme yanında yüz hatlarınızı belirgin hale getirecektir.Elmacık kemiklerden şakaklara uzatarak V şeklinde allık sürmelisiniz.
  6. Yüzünüze en uygun rengi seçip belirlemelisiniz.Renk seçimi deneyerek tecrübe ederek olur bunun için çevrenizden gelen tepkileri ölçüp değerlendirmelisiniz.
  7. Neon ve parlak renklerin çekiciliği arttırdığını unutmayınız.

 

Etkili Makyaj Nasıl Yapılır?” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!