İstenmeyen Tüylerden Doğal Yöntemlerle Kurtulun

İstenmeyen Tüylerden Doğal Yöntemlerle Kurtulun

Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmak için epilasyon ve lazer yöntemleri kullanılmaktadır.Yapılan istatistiklere göre özellikle lazer yöntemi cilde ciddi zarar vermektedir.Probelimi kısa süreli çözmekte uzun vadede farklı sorunları da beraberinde getirmektedir.Bu nedenle istenmeyen tüyler için en iyi çözüm doğal ve bitkisel çözümlerdir.İstenmeyen tüylerin yok edilmesinde en etkili bitki papaya bitkisidir.

Papaya bitkisi ile tüy azaltıcı bitkisel tedaviler

Tarif:1

*1,5 yemek kaşık papaya yağı

(yağ katkısız saf olmalıdır)

*1 çay kaşık  toz zerdeçal

Papaya yağı ve zerdeçal tozu karıştırılarak macun kıvamına getirilir.Macun problemli alana sürülür.Macunun temizlenmesinde soğuk su kullanılır.Macun içine herhangi kimyasal madde karıştırılmamalıdır.Bu kür haftada 1 kez uygulanabilir.

Tarif:2

1 tatlı kaşık papaya tozu

1 yemek kaşık hardal yağı

1 çay kaşık un

1 tatlı kaşık aloevea jeli

Malzemeler karıştırılarak hamur elde edilir.Hamur problemli alana sürülür.Hamurun kurması için 15 dakika beklenir.Temiz bez hazırlanarak hamur üzerine kapatılır.Bez ters yönde çekilerek alınır.Hamur tümüyle alındıktan sonra bölge soğuk su ile yıkanmalıdır.İşlem sonunda nemlendirici sürülülebilir.Bu kür haftada 1 kez 3 ay süre ile uygulanmalıdır.

Yüz ve Çenedeki İstenmeyen Tüyler Nasıl Geçer?

Yüz ve  çenedeki tüyler için 2 çay kaşık zerdeçal tozu ile su karıştırılır.Karışım hamur haline getirilir.Karışımı yüze uyguladıktan sonra 20 dakika bekleyin.Bölgeyi soğuk su ile yıkayın.

*Farklı yayınlarda karşımlar içine süt önerilmektedir.Süt içeriği ile tepkimeye girebileceğinden karışımlar içinde süt yerine su kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!