Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır

Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır?

Salatalık diyeti nedir? salatalık diyeti nasıl yapılır?Bugün sizlere diyetisyenlerin diyet listelerinde sıklıkla önerdiği salatalık diyetinden bahsedeceğiz.Öncelikle kahvaltılarımızda salatalarımızda sıkça yediğimiz salatalığı tanıyalım.

salatalık zayıflamak
salatalık diyeti

Salatalık diyeti nedir?

Vitamin ve protein bakımından zengin olan salatalık içinde bol miktarda su bulunur.Salatalık içindeki su ödem söktürücü özelliğe sahiptir.Aynı zamanda metabolizmayı çalıştırarak hızlı kilo vermeye yardımcı olur. Salatalık yiyenler sürekli acıktığını söylerler.Salatalık diyetini uygulayanların kısa zamanda kilo verdikleri gözlenmiştir.Salatalık diyetini 5 gün süreyle yapabilir devam etmek isterseniz 7 gün ara verip tekrar başlayabilirsiniz.Beş gün diyet  yedi gün ara şeklinde diyeti sürdürebilirsiniz.

salatalık
salatalık

Salatalık diyeti nedir?

Kahvaltınızı diyet kahvaltı hazırladıktan sonra öğle yemeği ile kahvaltı arasında 2 adet salatalık tüketilir.Öğle yemeğinde diyet öğle yemeği hazırlandıktan sonra öğle ile akşam arasında 2 adet salatalık tüketilir.Akşam yine yatarken 2 adet salatalık tüketilmelidir.Salatalık diyetinde öğünlerde hazırlanan yemekler diyet yemek olmalıdır. Salatalık çok acıkma hissi verdiğinden öğünlerde aşırı yemek yenmemelidir.Öğle ve akşam diyet menülerinde haşlanmış sebzeler ,Light yoğurt, brokoli  ve karnabahar gibi kalorisi düşük olan sebze yemekleri tüketilmelidir.

salatalık suyu
salatalık suyu

Salatalık diyeti nedir?

Un, şeker gibi karbonhidrattan zengin olan besinler öğün aralarında ve öğünlerde tüketilmemelidir.Salatalık diyetine ek olarak egzersiz ve spor yapılmalı düzenli uykuya dikkat edilmelidir.Zayıflamayı hızlandıracak yeşil çay bitkisi içilmelidir.Yeşil çay bitkisi içilirken içerisinde şeker kullanılmamalıdır.Yağ yakıcı salatalığın etkisini gösterebilmesi için diyet süresince bol su tüketmeyi ihmal etmeyiniz.Faydalı olmak en büyük dileğimizdir ,şifa olsun.Salatalık suyuda içilebilir.

salatalık zayıflama
salatalık zayıflama

4 thoughts on “Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir