Hint Yağı ile Kirpik ve Kaş Uzatma Yöntemi

Hint Yağı ile Kirpik ve Kaş Uzatma Yöntemi

Uzamayan yada dökülen kirpik ve kaşları hep problem ederiz.Bir çok yöntem deneriz fakat istediğimiz sonucu elde edemeyiz.Bazen durumu yaşlılık ile bağdaştırıp kaş ve kirpik bakımından vazgeçeriz.Halbuki durumun kaynağı tamamen kaş ve kirpiğin bakımı ile ilgilidir.Son yapılan araştırmalara göre hint yağının kaş ve kirpikleri uzattığı dökülmeyi önlediği ve kaş ve kirpikleri beslediği saptanmıştır.Hint yağı doğal bir madde olduğu için içinde kimyasal yoktur.Bu nedenle saç bakımı içinde kullanılabilir.

Hint Yağının Faydaları Nelerdir?

*Hint yağı içeriğinde E vitamini bulundurur.E vitamini saç ve kıl köklerini güçlü hale getirerek kaş ve kirpiklerin daha canlı görünmesini sağlar.

*Omega-9 yağı barındırdığından besleyici özelliğe sahiptir.Kaş ve kirpikleri besleyerek güçlü kalmalarını sağlar.Böylelikle dökülmeyi önler.

*Yara iyileştirici özellği bulunan hint yağı kıl köklerinde oluşan küçük yararları hızlı bir şekilde iyileştirir.

*Lenf akışını hızlandırdığı için masaj salonlarında masaj için kullanılır.Özellikle baş ağrısı çekenler başın alın kısımlarına bu yağı sürerek  baş ağrısını gidermeye çalışır.

*Kaş ve kirpikleri kalınlaştırmak isteyenler sarımsak yağı ve hint yağını karıştırarak kaş diplerine masaj yapabilir.

*Güneş yanık tedavisinde hint yağı leke oluşumunu yok eder.

*Regl kasılmasını önlemek  ve hafifletmek için kullanılır.

*Vücutta meydana gelen küçük kesiklerin tedavisinde kullanılır.

Hint yağ kaş ve kirpikler için sürekli kullanılarak yaklaşık 3 hafta içinde değişimi hissettirir.Kalıcı olması ve geriye dönülmemesi için 16 haftalık sürede kullanılmalıdır.Hint yağı doğalyağ olduğundan kimyasal maddeler ile karıştırılmamalıdır.Bunların yanında beslenmeye dikkat edilmelidir.E vitamini açısından zengin besinler tüketilmelidir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!