Yorgunluk Hissi Nasıl Geçer

Yorgunluk Hissi Nasıl Geçer?

Kış ayı ile birlikte gelen yorgunluk hissinden kurtulmak mümkün.Peki bu nasıl olacak?Enerji veren besinleri yiyerek yorgunluk hissinden kurtulabilirsiniz.A,D,E,K vitaminlerini içeren bu besinler aynı zamanda kansere de geçit vermiyor.İşte o besinler;

Zeytin:Karaciğer ve kemikleri koruyan zeytin kalp damar rahatsızlıklarına da iyi geliyor.Yorgunluk hissine neden olan kabızlığı önleyerek rahat bir gün geçirmenizi sağlıyor.

Yeşil Çay:Güçlü antioksidan ve zayıflama bitkisi olarak olan yeşil çay rahatlatıcı etkisi ile yorgunluk hissini ortadan kaldırıyor.Siyah çay demir emilimi ile yorgunluk hissi verirken yeşil çay tam aksine vücudu rahatlatıyor.

Su:Kış aylarında su içme miktarı azalır.Genellikle su içmek yerine çay içiyor olabilirsiniz.Bu alışkanlığınızdan vazgeçmelisiniz.Hücrelerinizi susuz bırakmanız yorgun hissetmenize sebep olur.Su tüketiminizin azalması ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getirebilir.Su içmeyi ihmal etmeyiniz.

Protein:Güçlü kalabilmek için daha fazla protein tüketmelisiniz.Protein kan şekerini düzenleyerek  enerji kayıplarını tamamlayacaktır.Protein(et,süt..) bakımından zengin besleniniz.Günlük kahvaltıda  1 yumurta yemeyi ihmal etmeyiniz.

Beyaz Gıdalardan Uzak Durun:Kan şekeri ayarını bozan yapay şeker,beyaz ekmek veya pirinç gibi yiyecekleri aşırı tüketmemelisiniz.

Uyku:Düzenli uyku ile yorgunluk hissinden kurtulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir