Hangi Yiyecekler Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Hangi Yiyecekler Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Vücudumuzdaki hastalıklardan koruyan ilk koruma sistemi bağışıklık sistemimizdir.Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ile hastalıklara yakalanma riski azalır.Güçlü bağışıklık sistemi ile hastalıklar kolayca atlatılır.Peki hangi yiyecekler bağışıklık sistemizi güçlendirir?Bağışıklık sistemini doğal yollarla koruyan besinlere  ve faydalarına  bakalım:

Elma Sirkesi

Soğuk algınlığı ve kronik rahatsızlıklarda doğal antibiyotik görevi gören elma sirkesinin mucizevi faydaları var.Geçmişte de şifa aracı kullanılan elma sirkesi bal ile karıştırılıp içilmiştir.Elma sirkesini bir su bardak su ile karıştırıp içebilirsiniz.

Sarımsak

Dolaşım sistemini düzene sokan sarımsak kansere karşı koruyucudur.Kan basıncını düşürmesi yanında astım ve bronşit gibi rahatsızlıkları da önler.Yüksek C vitamini içeren sarımsak bilinen en güçlü antioksidanlar arasında yer alır.Nefes almayı kolaylaştıran etkisi vardır.

Zencefil

Kalp ve damar rahatsızlıklarına iyi gelen zencefil güçlü antioksidanlar arasında yer alır.Yapılan araştırmalarda kolesterol sorununa iyi geldiği gözlenmiştir.

Yaban Turbu

Tarihi geçmişi en fazla olan doğal ilaçtır.Geçmişte yaban turbu ile öksürük problemleri çözülmüştür.Blendır ile turbu küçültüp ve su ile karıştırıp içebilirsiniz.

Biber

Metabolizmayı hızlandıran  etkisi ile ön plan çıkan biber  aynı zamanda yağ yakıcı etkiye sahiptir.C vitamini içermesi ile hastalıklardan korurur.

Soğan

Sarımsak doğal antibiyotikler arasında yer alır.Bağışıklık sistemini koruyarak  hastalıklara karşı korur.Bunların yanında saç dökülmelerini engeller.

Kekik Yağı

İçeriği ile antibakteriyel özelliğe sahiptir.Vücuda mikropların geçişini engeller.Bağ ağrılarına iyi gelir.Tarihsel süreçte kronik ağrıların hafifletilmesinde kullanılmıştır.

Zerdeçal

Güzellik bitkisi olarak bilinen zerdeçal maske yapımında ve cilt bakımında kullanılmaktadır.Bilimsel araştırmacılara göre zerdeçal Alzahimer rahatsızlığını önleyici konumdadır.Bir çok kanser türünü yok edebileceği düşünülmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!