Yemezsen Ölümü Gör

Yemezsen Ölümü Gör!!!

Cesaret toplayıp diyete başlamak istediniz.Kendinizi hazır hissediyorsunuz.Yeni bir başlangıç ile motivasyonunuz iyi durumda.Başlangıçta çevrenizden pek destek görmeyebilirsiniz.Pasta,börek,çörek ve tatlı ikramları ısrarlarına hazır olun.Klasik motivasyon bozucu cümleler;
“Bu saatten sonra manken mi olacaksın?”
“Seni beğenen beğenmiş,diyet senin neyine”
“Dünyaya bir kere geliyon kızım,yemek yemicen de ne yapcan?
“Bu yemek diyete uygun,bak bunu senin için yaptım”
“Doktorun yanlış biliyor,benim yaptığım yemekler diyeti bozmaz”
“Gel şunun tadını bak bir kere yemekten birşey olmaz.
“Can boğazdan çıkar”.
“Yaptığın diyetten hayır yok,vazgeç bu zayıflama sevdasından.”
“Bak şu yaptığımı ye,başka yeme.”
Bunun gibi farklı versiyonlarda sık duyacağınız cümleler ile karşılaşırsınız.Bunları duyunca siz diyetten vazgeçmek üzeresiniz veya kendinizi zor tutuyursunuzdur.Siz diyete başlayınca tüm dünya diyete başlamış gibi hissedersiniz.Doğum günleri kutlamaları,komşu davetleri ,iş yerinde mesai arkadaşınızın çikolata bisküvi ikramları art arda gelir.Aslında gerçek böyle değildir.Siz diyet başladınız diye çevrenizdeki yiyecek ve yiyecek ikramları artmadı.Zaten onlar hep vardı ve hep var olacak.Değişen bir şey varsa o da sizin algınız.Böyle durumlarda asla moralinizi bozmamalısınız.Size gelen yiyecek ikramlarını kibar bir şekilde reddetmelisiniz.Unutmayın bu ortam ve kişiler hayatta hep var olacak.Evet ,öyle zaman olur ki yemek zorunda kalırsınız.Diyet içinde de olsa ortam içinde asosyal olamamak adına azıcık da olsa yiyin fakat bu “azıcık” diyeti etkilemesin.Çok ısrara karşı sizde ısrarcı olursanız dikkati üzerinize çekeceğinizden “azıcıktan” daha fazlasını yemek zorunda da kalabilirsiniz.
Ve son söz:Başkalarının izinden gidenlerin ayak izi bırakamayacağını hatırlayıp başladığınız diyeti kararlılık ile sürdürerek hayal ettiğiniz kiloya ulaşınız.

Yemezsen Ölümü Gör” için 3 yorum

  • 17 Şubat 2018 tarihinde, saat 19:16
   Permalink

   Halil Bey hoş geldiniz.Yeni başlangıç ile wordpress güzel yorumlarınız bize güç veriyor,teşekkür ederiz.

   Yanıtla
 • 21 Ocak 2019 tarihinde, saat 22:26
  Permalink

  Bizim milletin ısrarcı huyu meşhurdur. Ve hala anlaşılmıyor ama diyetlerin amacı manken olmak değil sağlıklı olmaktır. Ölümü gör demeyle ölünmez, o yüzden ben böyle durumlarda kesinlikle kararlılığımı bozmam. İnsanlar da ısrar etmemeyi, başkalarının işine karışmamayı öğrensin bir zahmet.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!